Bankructwo firmy na Śląsku - Upadłość firmy Katowice

Prowadzisz firmę na Śląsku i potrzebujesz kompleksowej pomocy w ogłoszeniu jej upadłości? Nie wiesz, czy Twoja firma spełnia przesłanki do rozpoczęcia postępowania upadłościowego? Śląskie Centrum Restrukturyzacji oferuje kompleksową pomoc dla przedsiębiorców działających w Katowicach oraz w innych miastach na Śląsku.

Od lat zajmujemy się prowadzeniem usług w ramach restrukturyzacji i upadłości firm na Śląsku, wspierając naszych klientów w wyjściu z trudnej sytuacji biznesowej. Wierzymy, że każdy przedsiębiorca zasługuje na szansę, a bankructwo firmy może być drogą do rozpoczęcia nowej, lepszej działalności.

Zaufaj naszym specjalistom i dołącz do grona śląskich przedsiębiorców, którzy dzięki nam wyszli na finansową prostą!

 

Jak ogłosić bankructwo firmy na Śląsku?

Aby ogłosić upadłość, czyli bankructwo firmy, konieczne jest spełnienie odpowiednich warunków i złożenie do sądu wniosku o upadłość.

Wśród głównych przesłanek uprawniających do złożenia wniosku o upadłość znajdują się:
– Niewypłacalność utrzymująca się przez co najmniej 3 miesiące.
– Posiadanie majątku.
– Przewaga zobowiązań nad majątkiem.
– Wielość wierzycieli.

Gdy nie wiesz, jak ogłosić bankructwo firmy, nie obawiaj się skomplikowanej procedury. Nasi specjaliści w Śląskim Centrum Restrukturyzacji dokładnie przeanalizują Twoją sytuację i wskażą, jaka droga będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

Pomagamy ogłosić upadłość wszystkim firmom w Katowicach!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że upadłość może dotyczyć każdej firmy, dlatego nasze usług kierujemy do wszystkich przedsiębiorców na Śląsku.

Razem z nami możesz ogłosić:
– Upadłość jednoosobowej działalności gospodarczej.
– Upadłość spółki.

Jak działamy?

Śląskie Centrum Restrukturyzacji z siedzibą w mieście Katowice oferuje kompleksową obsługę dla firm na Śląsku, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej i rozważają rozpoczęcie postępowania upadłościowego.

Przedsiębiorcom z Katowic oraz z innych miast na Śląsku, którzy chcą ogłosić bankructwo firmy, zapewniamy pełną i profesjonalną pomoc.

Nasze usługi w ramach upadłości przedsiębiorstw włączają:

– Dokładną analizę faktycznej sytuacji firmy przed złożeniem wniosku o upadłość.
– Profesjonalne doradztwo dotyczące spraw upadłościowych.
– Stworzenie kompletnej dokumentacji związanej z upadłością, w tym wniosku o ogłoszenie upadłości firmy.
– Reprezentowanie firmy w postępowaniu upadłościowym.
– Wnoszenie zarzutów dotyczących planu podziału funduszów masy upadłości firmy.
– Tworzenie wniosków o wyłączenie określonych składników majątkowych z masy upadłościowej firmy.
– Przygotowywanie wniosków o umorzenie zobowiązań firmy oraz planu spłat.
– Prowadzenie usług w ramach restrukturyzacji przedsiębiorstw.
– Inne usługi dotyczące restrukturyzacji oraz upadłości firmy.

Jak możemy Ci pomóc?

Śląskie Centrum Restrukturyzacji – jesteśmy do Twojej dyspozycji!
W Śląskim Centrum Restrukturyzacji jesteśmy stale gotowi do pomocy. Zaufaj naszym specjalistom – razem z nami możesz przejść przez postępowanie upadłościowe bez stresu.

Skontaktuj się z nami telefonicznie, online lub odwiedź nas w naszym biurze w Katowicach – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania związane z bankructwem firmy!

Wnioskowanie o ogłoszenie upadłości firmy

W sytuacji, gdy dłużnik, na przykład firma, nie jest w stanie zaspokoić swoich zobowiązań finansowych, może rozważyć złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości. Proces ten wymaga składania odpowiednich dokumentów sądowych i udowodnienia, że firma jest niewypłacalna. Dług firmy musi być na tyle duży, że nie jest możliwe jego spłacenie za pomocą dostępnych aktywów. Po złożeniu wniosku, sąd ocenia stan zadłużenia firmy i jej zdolność do spłaty długów. Jeśli sąd orzeka upadłość, zostaje mianowany syndyk, który nadzoruje podział aktywów firmy między wierzycieli. To ostatnie rozwiązanie pozwala zaspokoić choć część zadłużenia firmy, ale również oznacza koniec jej działalności.